Л В Кузнецова - Клінічна та лабораторна імунологія - страница 53

Страницы:
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131 

• Очищення повітря житлових приміщень від механічних (пил, дим) та біологічних забруднень (алергени, мікропаразити, мікроорганізми)

• Активне поглинання хімічно активних та органічних складових

• Дезодорація та ароматизаційне доочищення повітря

• Дозована іонізація негативними іонами

• Покращення газообміну в легенях

Рис. 3. Апарати Therapy Air та Therapy Air Ion

Рис. 4. Апарат TUTTOLUXO

• Зменшення вмісту хімічно активних та алергізуючих домішок у питній воді

• Затримання нерозчинних та колоїдних частинок, поглинання хлору, хлорорганічних, неорганічних та органічних сполук

• Зворотньо-осмотична мембрана з порами розміром біля 0,0001 р фільтрує лише молекули води

• Доочищення води від газів та запахів

Рис. 5. Апарат Aqueena

Апарат Therapy Air призначений для очищення дихального серед­овища замкнених житлових приміщень та для нейтралізації запахів. Завдяки наявності чотирьох ступенів очищення досягається усунення з вдихуваного повітря механічних забруднень (1-а ступінь: пил, мікро-паразити тощо), знешкодження мікроорганізмів (2-а ступінь), активне поглинання хімічно активних та органічних складових та запахів (3-я ступінь) та ароматизаційне доочищення повітря, що виходить з апара­ту (4-а ступінь). Апарат Therapy Air Ion має ще кращі можливості для очищення повітря завдяки наявності більш розгалуженій технології. Видалення забруднень досягається на шести ступенях, які послідовно усувають з вдихуваного повітря пилові аерозолі, дими, бактерії, в т.ч. легіонеллу, плісняву, органічні домішки, мікропаразитів, алергени тощо та додатково насичують очищене повітря негативними іонами в концентраціях, що не перевищують санітарну норму.

Це дозволяє забезпечити відсутність шкідливих домішок, зокрема алергенів, під час вдиху і потрапляння їх до трахеї та альвеол. Більш того, при тривалому перебуванні у такому очищеному повітрі виникає можливість зниження пилового навантаження на мерехтливий епітелій дихальних шляхів та евакуації забруднень, що накопичилися. Це веде до зменшення умов, які сприяють скороченню бронхіальних м'язів і звуженню просвіту бронхів. Завдяки цьому покращується надходження кисню до альвеоло-капілярного бар'єру та елімінація вуглекислого газу з крові, тобто оптимізується баланс транспорту респіраторних газів у легенях.

Очищувач поверхні від бруду, що в'ївся, особливо у важкодоступ-них місцях, одночасно обробляє зону очищення паром і високою тем­пературою. Струмінь гарячого пару з апарату TUTTOLUXO забезпечує безконтактне видалення забруднень та дезинфекцію. Крім того, апарат дає можливість сухого очищення у режимі потужного звичайного або водяного пилососа. Це сприяє зменшенню у приміщенні та в одежі таких домішок, що не можуть бути повністю видаленими апаратом Therapy Air. Додаткове очищення меблів, ковдр тощо та дезодору­вання повітря сприяє покращенню чистоти повітряного середовища. Нарешті апарат має професійну парову праску, яка покращує загально гігієнічний стан одягу (зменшує вміст пилу, алергенів, дезодорує та дезінфікує). Додатково існує можливість ароматотерапії і зволоження кімнатного повітря. Всі ці можливості сприяють зменшенню впливу фізичних, хімічних та біологічних чинників, що формують алергічні стани.

Зменшення вмісту хімічно активних та алергізуючих домішок у питній воді досягається застосуванням багатоступінчастого фільтру

Aqueena. Він має 5 ступенів очистки питної води. На першому полі­пропіленовому затримуються тверді, нерозчинні та колоїдні частинки розміром більше 20 мікрон, на другому - більше 5 мікрон, далі активо­ване гранульоване вугілля поглинає хлор, хлорорганічні та органічні сполуки. На четвертому застосовується зворотньо-осмотична мембрана з порами розміром біля 0,0001 мікрона, крізь яку під тиском можуть проникати лише молекули води (95-98 % інших молекул залишається перед мембраною і змиваються струменем води). На п'ятому ступені пресоване активоване вугілля додатково доочищує воду від газів та за­пахів. Таким чином створюються умови захисту шлунково-кишкового тракту від потрапляння в нього забруднень, що викликають алергічні стани.

Технології, підсилюючі вплив ПАЙЛЕР-світла, застосовуються одночасно, тобто паралельно з його зональним застосуванням доціль­но мати чисте вдихуване повітря та вживати „зворотньо-осмотичну»

воду.

Методика ПАЙЛЕР-світлотерапії

Як правило, світлові аплікації на відповідні ділянки тіла без чи в сполученні з препаратом ОКСИСПРЕЙ застосовуються один-два рази на добу. У випадках гострих алергічних проявів на шкірі та слизових оболонках можливе застосування ПАЙЛЕР-світла кожні 2-3 год. Шкіра (рана) має бути очищена від жирових нашарувань і залишків попередніх зовнішніх препаратів. Промінь світла спрямовується під кутом, при­близно 90о до освітлювальної поверхні шкіри, при цьому він має утри­муватися непорушно над обраною ділянкою протягом рекомендованої експозиції. Відстань до шкіри залежно від моделі апарату БІОПТРОН і лікувальної мети складає 1-5-10-15-100 см. У разі необхідності охо­плення більш великих зон дозволяється застосовувати кругові або про­довжні повільні рухи з відповідним збільшенням загальної експозиції. Надвенна обробка крові виконується в ділянці ліктьового згибу.

Тривалість конкретного сеансу становить 4-6-8-10 хв, вона може бути збільшена до 15-30 хв при потребі використання переважно інф­рачервоного спектру для прогріву глибинних структур, наприклад глибоко розташованих м'язів, суглобів тощо. Курс лікування триває протягом часу, який потрібен для отримання позитивного результату. Його тривалість залежить від виду розладів, їх локалізації, швидкості репаративних процесів й індивідуальної фоточутливості і становить від одного до декількох тижнів чи місяців, а також без часових обмежень (наприклад для профілактики осінньо-зимової захворюваності). Після закінчення сеансу на ділянці, що освітлювалася, можна застосовуватилікувальні креми, косметичні та фітотерапевтичні препаратів на нату­ральній основі. Особливості режиму світлотерапії залежать від моделі застосовуваного апарата.

Препарат ОКСИСПРЕЙ являє собою пересичений під підвищеним тиском розчин кисню в дистильованій воді. Вміст кисню збільшений до 500 % у порівнянні зі звичайною концентрацією кисню у воді, тобто в порівнянні з 5 мг/л (водопровідна вода) містить близько 27 мг/л. Ви­тиснення газу і води з балона здійснює стиснутий кисень.

Потрібно взяти до уваги, що нормалізувальний або лікувальний ефект світлових аплікацій, які здійснюються з використанням біологіч­но активних зон (точок акупунктури), є кумулятивним і підвищується із збільшенням кількості процедур і курсів лікування.

Протипоказання для лікування ПАЙЛЕР-світлом

Оскільки ПАЙЛЕР-світло являє собою біологічно активний низь-коінтенсивний потік електромагнітних хвиль оптичного діапазону (на­ближений до сонячного), у якому вилучені ультрафіолетова та зна­чна частина інфрачервоної складової, то протипоказання в основному пов'язані з особливостями конкретних патологічних процесів. До таких обмежень відносяться: деякі захворювання щитоподібної залози (під-гострий тіреоідит, тіреотоксичний зоб, стан після операції з приводу карциноми) і надниркових залоз, злоякісні пухлини шкіри та крові, гострі хірургічні захворювання (перитоніт, проривна виразка шлунка, гострий апендицит, гострий гнійний холецистит, заворот кишок, за­щемлена грижа, перекручена кіста яєчника), гостре гнійне запалення з флуктуацією, гострий тромбофлебіт, значна кровотеча. При сухотах протипоказаннями є прогресуючі форми, кровохаркання і легенева кровотеча. Варто уникати прямого світіння з короткої відстані в очі, за­стосовувати світлові впливи при діабетичній ретинопатії та схильності до крововиливів у око (гемофтальм). У чутливих до світла осіб небажана світлотерапія в сполученні з засобами фотосенсибілізації (креми для засмаги). У пацієнтів із судорожними станами (епілепсія) перші сеанси доцільно проводити під наглядом.

У випадку застосування ультрафіолетової частини спектра (апа­рати БІОПТРОН-компакт або БІОПТРОН-ПРО-1 зі знятим штатним фільтром) необхідно враховувати наявність додаткових протипоказань, які існують для УФ-опромінення. Зокрема, це захворювання, котрі супроводжуються печінковою та нирковою недостатністю, артеріальна гіпертензія ІІІ ступеня, недостатність кровообігу ІІ-ІІІ ступенів, активна форма туберкульозу, системний червоний вовчак, малярія, підвищена чутливість до ультрафіолетових променів.

Лікувальне застосування ПАЙЛЕР-світла

Немедикаментозна терапія алергічних станів застосовується як моно-, допоміжна та замісна терапія у випадку непереносності лікуваль­них препаратів. З урахуванням етапів лікування та етіопатогенетичного варіанту захворювання використовують різноманітні фізичні чинники, голкорефлексо- та психотерапію, перебування на курортах та соляних печерах, кінезотерапію та ЛФК, тренування та зміну режиму дихан­ня, фіто- та дієтотерапію тощо. Світлотерапія належить до фізичних чинників, що впливають на біологічно активні зони, і цей вплив може бути застосований з лікувальною метою [О.В. Біякова, 2006; С.А.Гуляр, 1999; Ю.П. Лиманський, С.О. Гуляр, 2000; С.А. Гуляр, Ю.П. Лиман-ский, З.А. Тамарова, 2004; С.О. Гуляр, А.Л. Косаківський, 2006; О.В. Кравченко, 2002; Л.В. Кузнєцова і співав., 2000; А.М. Пілецький, 2003; О.А. Цодікова, 2006].

ПАЙЛЕР-світло з метою лікування алергічних станів застосовується бронхіальній астмі, алергічному риніті, алергічному дерматиті, ато-пічному дерматиті, контактному дерматиті, медикаментозній алергії, кропив'янці, професійній екземі, інсектній алергії, синдромі хронічної втоми тощо.

Для лікування алергічних станів вісцеральних органів, в першу чер­гу респіраторних (бронхіальної астми), доцільний вплив на дихальний контур та рефлексогенні зони центрального та периферичного нервового апарата. У випадках алергічних проявів поверхневих структур пере­важно застосовується місцеве лікування у комбінації з впливом на зони, що дають системний ефект. Як правило, терапія ПАЙЛЕР-світлом має поєднуватися зі всебічним базовим лікуванням основного захворюван­ня [В.Н. Сокрут, В.Н. Казаков, 2001]. Для розширення терапевтичних можливостей поляризованого світла застосовуються не тільки його поліхроматичний варіант (стандартне світло апарата БІОПТРОН), але і комбінація ПАЙЛЕР-світла з УФ компонентом. Така методика застосо­вується для додаткової подразнювальної дії на біологічно активні зони (точки акупунктури). Монохроматичне поляризоване світло рекомен­дується для отримання більш прецизійного ефекту, переважно за раху­нок більш адекватного резонансного відгуку відповідних біологічних структур. Враховується, що червоний і помаранчевий кольори доцільно аплікувати у випадку атрофічних та дегенеративних процесів, а синій та блакитний - при запальних та гіперактивних станах. Нейтральні кольори бажано застосовувати у випадках нестабільних (дістонічних) станів та супутніх проявах інших захворювань. Крім того, існують окремі схеми застосування комбінованого впливу на точки акупункту­ри, сегментарні та пропріо-вісцеральні зони в поєднанні з вживанням антиалергічних сумішей ефірних олій [С.А. Гуляр, 1999; 2009]

Синдром запальних явищ при бронхіальній астмі зі значними набряковим та гіперсекреторним компонентами лікується впливом ПАЙЛЕР-світла (апарати БІОПТРОН-2 або БІОПТРОН-ПРО-1) на ди­хальні шляхи, грудну клітку (паравертебрально Th2-Th8 білатерально між лопатками), ступні, зони ліктьових та підколінних ямок, сонного та пахового трикутників. Використання рефлексотерапевтичних зон (точок акупунктури) дозволяє приєднати їх лікувальні можливості, що шляхом курсової терапії може надати додаткові лікувальні можливості. В цьому випадку доцільне застосування апарата БІОПТРОН-компакт у поліхроматичному варіанті ПАЙЛЕР-світла з експозицією 10 хв на одну точку. Бажана терапія одночасно на всі точки декількома апара­тами (табл. 3, рис. 6). Такі курси лікування доцільно проводити також навесні та восени з протирецидивною метою.

Таблиця 3.

Лікувальні зони (білатеральний вплив) для аплікацій ПАЙЛЕР-світла при бронхіальній астмі (запальні явища)

сеанса

Точки акупунктури

1

GI 4 + RP 6

2

P 7 + V 12 + E 36

3

P 1 + P 5 + V 13

4

GI 10 + P 1 + J 17 (непарна)

5

TR 5 + IG 15 + V 14

6

GI 11 + V 17 + V 41

7

P 9 + R 26 + P 5

8

E 36 + P 6 + VG 22 (непарна)

9

R 24 + E 15 + P 2

10

V 47 + R 3

VG 22 (8)

E 15(9) R26(7) R 24 (9) G17(4)

P2 (9) P1 (3, 4)

GI 11 (6) P5(3, 7) GI 10 (4)

P6 (8)

P9 (7)

V 12 (2) V 13 (3) V14 (5)

TR 5(5)

IG 15(5)

V41 (6) IG 12(11) V17 (6) V 18(11) V 47(10) P7(2)

GI 4 (1)

E36 (2, 8) RP 6 (1, 11)

R3 (10)

Рис. 6. Схема лікування ПАЙЛЕР-світлом запальних явищ при бронхіальній астмі дужках зазначені номери сеансів)

При дискінетичному (бронхообструктивному) синдромі впливають ПАЙЛЕР-світлом (апарати БІОПТРОН-2 або БІОПТРОН-ПРО-1) на груд­ну клітку (паравертебрально Th3-Th12 білатерально між лопатками), проекцію наднирників (Th10-L1), ділянки шиї (симпатичні ганглії та синокаротидна зона) та гомілки (за ходом сідничного нерва). Така те­рапія буде більш ефективною у хворих, які не мають проявів блокади бета-рецепторів. Лікування з використанням точок акупунктури можна застосовувати як для ліквідації приступу, так і для курсового лікування у поєднанні з медикаментозною терапією або без неї. Під час гострих приступах задухи впливають на 1-2 місцеві (сегментарні) точки і на1-2 дистантні точки (кінцівки). В цьому випадку доцільне застосування апарата БІОПТРОН-компакт у поліхроматичному варіанті ПАЙЛЕР-світла з експозицією 10 хв на одну точку. Бажана терапія одночасно на всі точки декількома апаратами (табл. 4, рис. 7).

Таблиця 4.

Лікувальні зони (білатеральний вплив) для аплікацій ПАЙЛЕР-світла при бронхіальній астмі (бронхообструктивний синдром)

№ сеанса

Точки акупунктури

1

GI 4 + RP 6

2

V 12 + V 13

3

P 7 + E 9 + F 3

4

GI 4 + F 2

5

RP 6 + VG 17 (непарна) + P 5

6

E 36 + P 9 + R 27

7

V 11 + V 47

8

V 12 + V 46 + VB 21

9

GI 11 + E 17 + VG 18 (непарна)

10

GI 11 + E 14 + R 24

11

R 3 + E 40 + VG 21 (непарна)

12

GI 4 + F 2

VG 21 (11)

E 14 (10) R 24 (11)

E17 (9) P5 (5)

VG 18 (9) VG 17 (5)

VB 21 (8) V11 (7)

V 12 (2, 8) V13 (2) V46 (8) V47 (7)

Страницы:
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131 


Похожие статьи

Л В Кузнецова - Клінічна та лабораторна імунологія