Б Чуловський - Художня своєрідність класичних драм фрідріха шиллера - страница 2

Страницы:
1  2 

Ось Демитрій перебуває на вершині влади, однак протиріччя між поляками і росіянами стають дедалі помітнішими. Від убивці справжнього Демитрія самозваний Демитрій «дізнається», що він, сам того не бажаючи, є брехуном. Він страчує вбивцю справжнього

Демитрія, який один знав таємницю, і тепер йде без віри своєю дорогою, якою донині йшов з вірою. Віднині він стає свідомим брехуном і втрачає душевну рівновагу. Вдова царя не може лицемірством добитися материнського напуття і видає несправжнього Демитрія. Через одруження з Аксенією, дочкою померлого царя, Демитрій шукає свого утвердження на троні. Його наречена з Польщі змушує Аксенію випити отруту. Бунт росте, всі відступаються від Демитрія. Він ховається в матері, котра його відштовхує. Як жертва таємної змови він падає, простромлений мечем, до її ніг.

Незрозуміло, яким чином автор хотів закінчити свій твір. Очевидно, що перед смертю Ф. Шиллер додав новий матеріал до драми, наприклад, великомасштабні масові сцени, на зразок збирання польського сейму, виступів народу в Москві. Незабаром після смерті Шиллера Гете планував закінчити твір, але не вдалося. Фрідріх Гебельс «Демитрія» також залишив незакінченим.

Література: Шиллер 2004: Шиллер Ф. Лірика. Драми. - Харків, 2004.; Шалагінов 1999: Шалагінов Б. Ф.Шиллер // Вікно у світ. - 1999. - № 1.; Либинзон 1969: Либинзон Э. Е.Коварство и любовь Ф.Шиллера. - Москва, 1969; Лозинская 1990: Лозинская Л.Ф. Шиллер. - М., 1990.

В статье анализируются классические драмы Ф.Шиллера, особенности конфликта, сюжетно-композиционная организация, система образов и искусство их моделирования, а также жанровое своэобразие пьес драматурга.

Ключевые слова: драма, трагедия, сюжет, композиция, художественный мир, классика, классицизм, романтизм.

Страницы:
1  2 


Похожие статьи

Б Чуловський - Художня своєрідність класичних драм фрідріха шиллера

Б Чуловський - Художня своєрідність класичних драм фрідріха шиллера